Podczas wyrzucania odpadów medycznych do standardowych worków oraz ich składowania dochodzi do rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii na zewnątrz otoczenia, co staje się głównym źródłem infekcji.
CareFort izoluje wirusy, bakterie co w konsekwencji chroni przed wtórnymi infekcjami.
TESTY PO 7 DNIACH
Raport z kontroli testu CareFort
Feline calicivirus *
Poniżej granicy wykrywalności
E. Coli **
Nie wykryto
Staphylococcus aureus **
Nie wykryto
Clostridum difficile ***
Nie wykryto
Przedstawiony raport jest wynikiem testów kontrolnych CareFort. Przeprowadzono badania na obecność wybranych wirusów i bakterii poza izolacją CareFort. Wyniki obejmują poziom wykrywalności poszczególnych wirusów i bakterii bezpośrednio po spakowaniu odpadów medycznych po 1 dniu, po 3 dniach oraz po 7 dniach od przeprowadzonej izolacji.
*Miejsce docelowe wniosku o badanie: Kitasato Institute / Kitasato University Medical Center Hospital Numer badania: No.01201
**Inspekcja: Kyoto Microbial Research Institute Numer raportu: No.8171-8174
***Miejsce docelowe żądania testu: Japan Food Research Laboratories Raport z testu Numer wydania: nr 11036258001-01
Zmniejszone ryzyko wtórnej infekcji bakteryjnej i wirusowej
System utylizacji CareFort uszczelnia i izoluje zainfekowane odpady szpitalne takie jak: pieluchy, rękawiczki ochronne, gazy, cewniki, butelki i fiolki, maseczki i fartuchy ochronne, worki stomijne, pozostałości chirurgiczne oraz wszelkie nie zaostrzone przedmioty.
Bakterie, wirusy i zapachy są zamykane w szczelnym opakowaniu za pomocą specjalistycznej i wysoce hermetycznej folii do pakowania odpadów medycznych. Pozwala to na zapobieganie wtórnym infekcjom wywołanym przez bakterie i wirusy generowane np. przez kał i mocz.
Zużyte odpady zostają wprowadzane do urządzenia CareFort, a w dalszej kolejności poddane zostają procesowi hermetycznego pakowania. Powierzchnia odpadów jest ściśle związana z wewnętrzną stroną folii przez materiał uszczelniający, co zapobiega przedostawaniu się bakterii i wirusów na zewnątrz. Na koniec wyjmowane jest zabezpieczone opakowanie z odpadami medycznymi, które następnie trafiają do wyznaczonego miejsca, gdzie oczekują na późniejszą utylizację zgodnie z protokołem placówki służby zdrowia.
Zakresy pielęgniarstwa/opieki długoterminowej
Dotykanie kału, wymiocin, brudu
Wysokie ryzyko infekcji z powodu kontaktu z krwią i kałem
Dotykanie płynów ustrojowych i wydzielin (krew i wysięki z ran)
Infekcje spowodowane kontaktem z niebezpiecznymi materiałami (zastrzyki, infuzje)
Ryzyko zakażenia spowodowane długimi godzinami pracy, nocnymi zmianami
Ankieta z badania warunków środowiska pracy, ukierunkowanych na personel pielęgniarski lub aktywną opiekę długoterminową.
Eliminacja nieprzyjemnych zapachów
Zazwyczaj w placówkach medycznych odpady o nieprzyjemnym zapachu trafiają do standardowego worka. Odpychająca woń przedostaje się przez szczeliny wypełniając całe pomieszczenie. Stanowi to dla pielęgniarek oraz innych hospitalizowanych pacjentów, rezydentów duży problem.
Eliminując źródło nieprzyjemnych zapachów, przy pomocy urządzenia CareFort wcześniejsza odrażająca praca z utylizacją odpadów zamieni się w czystą i komfortową, nawet gdy będą one przechowywane w pomieszczeniu przez dłuższy czas.
Wprowadzenie CareFort pokazało, jak bardzo można stłumić źródło zapachu dzięki eksperymentom pomiarowym z czujnikiem zapachu.
Podsumowując przeprowadzone badania wysuwane są wnioski, iż CareFort to idealne rozwiązanie przeznaczone do eliminacji każdego czynnika zakaźnego oraz różnego rodzaju pochodzenia nieprzyjemnych zapachów.
Przy zastosowaniu CareFort nieprzyjemne zapachy zredukowane zostały o 97%. Tylko 3% z ankietowanych osób zgłosiło informacje, że wyczuwa zły zapach, pozostała część osób jednogłośnie potwierdziła, że nie wyczuwa żadnego nieprzyjemnego zapachu. Udokumentowane zostało, że w momencie kiedy wynik uzyskany w postaci indeksu zapachowego wynosi 200 lub poniżej tej liczby, człowiek nie odczuwa zapachu.